spirancë suture II

Përshkrim i shkurtër:


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Materiali:aliazh titani, qepje kirurgjikale e paabsorbueshme

Specifikim produkti

Diametri

Gjatësia (mm)

Qepje QTY.

Qepja Nr.

2.0

7

2

3-0

2.0

7

2

2-0

2.8

9

2

2-0

2.8

9

1

1

2.8

9

1

2

3.0

10.5

1

2

3.0

10.5

2

2

3.5

13

1

2

3.5

13

2

2

4.5

15

1

2

4.5

15

2

2

5.0

16

1

2

5.0

16

2

2

5.5

17

1

2

5.5

17

2

2

6.5

19

1

2

6.5

19

2

2

Indikacion:

kantoplastika maksilofaciale, formësimi i vetullave

Riparimi i manshetës rrotulluese të shpatullave, riparimi Bankart, riparimi i SLAP-it, fiksimi i tendinit të bicepsit, riparimi i kapsulës së kyçit

nyja e bërrylit, bursit radiohumeral, rindërtimi i tendinit të bicepsit

nyja e kyçit të dorës, gishti i çekiçit, riparimi PIP, rindërtimi i UCL / LCL, rindërtimi i ligamentit skafoid

pezullim endoskopi i hipit

nyja e gjurit, riparimi MCL/POL/LCL, tendodeza popliteale

nyja e kyçit të këmbës, riparimi i paqëndrueshmërisë së brendshme dhe të jashtme, riparimi i tendinit të akilit, riparimi i ligamenteve

Rikonstruksion hallux valgus i këmbës, rindërtim të ligamenteve të mesme dhe të përparme

Karakteristikat dhe Përfitimet:

zvogëlojnë rrezikun e infeksionit

trauma të vogla, operacion i thjeshtë dhe i shpejtë, shkurtojnë kohën e funksionimit

anatomia origjinale u rivendos plotësisht

rehabilitimi pas operacionit është më i thjeshtë dhe më i rehatshëm

implant i vogël që rilidh indet e buta dhe kockën përmes qepjeve, më mirë se fiksimi i jashtëm me gips ose fashë, metoda e thurjes me tela

 Paketimi:paketë aseptike

kuti flluske me dy shtresa & mbulesë Tyvek

qepje-spirancë-II-4


  • E mëparshme:
  • Tjetër: